Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2140 zł w poniedziałek 18 styczniaPoczątek nowego tygodnia handlowego przynosi mieszane nastroje parach z polskim złotym. W godzinach popołudniowych nasza krajowa waluta traci do franka i dolara, jednak umacnia się wobec euro i funta. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Finax

Kurs franka CHF/PLN utrzymuje się powyżej 4,20 zł

Patrząc na interwał W1, para walutowa CHF/PLN utrzymuje się powyżej poziomu 4,20 zł, co przemawia za kontynuacją wzrostów. Zgodnie z klasyczną AT, tak długo jak kurs znajduje się ponad wspomnianym poziomem, należy oczekiwać ruchu w kierunku 4,33 zł, czyli ostatnich szczytów. Aby myśleć o spadkach, notowania musiałyby wrócić poniżej dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, który został zaznaczony niebieskimi liniami.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Po piątkowej konferencji online z udziałem prof. Glapińskiego inwestorzy coraz mniej obawiają się obniżki stóp, a także fizycznych interwencji na rynku złotego. Co najwyżej NBP może być bardziej aktywny werbalnie, gdyby złoty umocnił się nazbyt wyraźnie w krótkim czasie. Na wykresie EURPLN widać, że odbiliśmy się od rejonu oporu 4,5450, a naruszenie szybkiego wsparcia przy 4,5260 będzie sygnałem do testowania bariery 4,50 – komentuje Marek Rogalski z DM BOŚ.

Zobacz także: Dolar rozpoczyna tydzień na nieznacznymi plusie, EUR/USD pogłębi korektę?

Kurs franka na plusie w poniedziałek

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że notowania kontynuują ruch, który obserwowaliśmy pod koniec ubiegłego tygodnia. Jeżeli obecny sentyment nie ulegnie zmianie, niewykluczone, że wkrótce zobaczmy atak na strefę oporową przy 4,2450 zł. Wsparciem w krótkim terminie pozostaje strefa przy 4,1850 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here