Naga Markets
Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2140 zł w czwartek 15 października
Kurs franka szwajcarskiego

W ostatnich dniach możemy obserwować fatalne nastroje na polskim złotym, co prawdopodobnie ma związek z pogarszającą się sytuacją pandemiczną w naszym kraju. Złotówka traci na całej linii, nasza krajowa waluta osłabia się do euro, dolara, funta i franka. W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN wybije opór przy 4,20 zł?

Od początku tygodnia na CHF/PLN możemy obserwować wzrosty. Patrząc na interwał W1, notowania znajdują się pożyje poziomu 4,20 zł. Zamknięcie się powyżej strefy zaznaczonej kolorem fioletowym otworzy drogę do większych wzrostów. Z kolei w przypadku cofnięcia, najbliższe wsparcie wynika z linii poprowadzonej po ostatnich dołkach.



Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– W ostatnich dniach obserwujemy narastającą presję podażową wokół PLN. Podaż wokół złotego ma miejsce przy relatywnej stabilizacji eurodolara, co sugeruje iż przyczyn należy poszukiwać lokalnie. Naturalnym wydaje się założenie o wzroście awersji do PLN wraz z pogarszaniem się sytuacji pandemicznej w Polsce. Wczoraj potwierdzono 6526 nowych przypadków COVID19 w Polsce. Rynek najpewniej obawia się (zasadnie) potencjalnego powrotu do obostrzeń gospodarczych, co przynieście konieczność rewizji (podwyższonych ostatnio) prognoz makro – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs dolara australijskiego pod kreską, RBA zdecyduje się na cięcia stóp procentowych?

Kurs franka na plusie w czwartek

Schodząc z kolei na interwał D1, widać że notowania CHF/PLN zakończyły wczorajszą sesję na solidnym plusie, a dziś ruch w górę jest kontynuowany. Aktualnie prawdopodobieństwo przemawia więc za kontynuacją zwyżki, tym bardziej, że notowania znajdują się powyżej kolejnej strefy oporowej. Jako najbliższy kolejny opór należy traktować strefę przy mierzeniu 61,8% Fibonacciego.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>



XTB

Poprzedni artykułKurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,5220 zł w czwartek 15 października
Następny artykułKurs ropy naftowej zwyżkuje dzięki spadkowi zapasów surowca
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here