Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2140 zł w czwartek 15 października
Kurs franka szwajcarskiego

W ostatnich dniach możemy obserwować fatalne nastroje na polskim złotym, co prawdopodobnie ma związek z pogarszającą się sytuacją pandemiczną w naszym kraju. Złotówka traci na całej linii, nasza krajowa waluta osłabia się do euro, dolara, funta i franka. W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN wybije opór przy 4,20 zł?

Od początku tygodnia na CHF/PLN możemy obserwować wzrosty. Patrząc na interwał W1, notowania znajdują się pożyje poziomu 4,20 zł. Zamknięcie się powyżej strefy zaznaczonej kolorem fioletowym otworzy drogę do większych wzrostów. Z kolei w przypadku cofnięcia, najbliższe wsparcie wynika z linii poprowadzonej po ostatnich dołkach.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– W ostatnich dniach obserwujemy narastającą presję podażową wokół PLN. Podaż wokół złotego ma miejsce przy relatywnej stabilizacji eurodolara, co sugeruje iż przyczyn należy poszukiwać lokalnie. Naturalnym wydaje się założenie o wzroście awersji do PLN wraz z pogarszaniem się sytuacji pandemicznej w Polsce. Wczoraj potwierdzono 6526 nowych przypadków COVID19 w Polsce. Rynek najpewniej obawia się (zasadnie) potencjalnego powrotu do obostrzeń gospodarczych, co przynieście konieczność rewizji (podwyższonych ostatnio) prognoz makro – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs dolara australijskiego pod kreską, RBA zdecyduje się na cięcia stóp procentowych?

Kurs franka na plusie w czwartek

Schodząc z kolei na interwał D1, widać że notowania CHF/PLN zakończyły wczorajszą sesję na solidnym plusie, a dziś ruch w górę jest kontynuowany. Aktualnie prawdopodobieństwo przemawia więc za kontynuacją zwyżki, tym bardziej, że notowania znajdują się powyżej kolejnej strefy oporowej. Jako najbliższy kolejny opór należy traktować strefę przy mierzeniu 61,8% Fibonacciego.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here