Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2120 zł w piątek 15 styczniaPodczas piątkowej sesji, widać niewielkie straty polskiego złotego względem głównych walut. Ten tydzień zdecydowanie nie należał do złotego, nasza krajowa waluta traci tylko dziś 0,3% do franka, 0,1% do euro i aż o,45% do dolara. Z kolei kurs GBP/PLN utrzymuje się w rejonach poziomu odniesienia. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN ponownie powyżej 4,20 zł

CHF/PLN ma szasnę zakończył tydzień z sygnałem pro wzrostowym. Jeżeli świeca W1 zakończy się powyżej strefy przy 4,20 zł, będzie to jednoznaczne z zanegowaniem spadkowej formacji świecowej z ubiegłego tygodnia, tym samym droga do dalszej zwyżki zostanie otwarta. W przypadku takiego scenariusza, droga w kierunku 4,33 zł zostanie otwarta. Z kolei aby myśleć o spadkach, kurs musiałby wybić dołem niebieską linię trendu.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi dalsze próby umocnienia dolara. PLN pozostaje stabilny. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5426 PLN za euro, 3,7410 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2085 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1128 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,191% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Cofnięcie na rynku akcji, czas na głębszą korektę?

Kurs franka na plusie w piątek

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że pomimo wczorajszego wyhamowania ruchu wzrostowego, notowania od rana kontynuują zwyżkę. Jeżeli obecny sentyment utrzyma się w kolejnych dniach, niewykluczony jest atak na strefę oporową przy 4,2450 zł. Wsparciem pozostaje z kolei wybity poziom 4,1840 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here