Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2111 zł w poniedziałek 25 styczniaPierwsza sesja w nowym tygodniu handlowym nie przebiega najlepiej w wykonaniu naszej krajowej waluty. Polski złoty traci w ujęciu z frankiem, euro, funtem i dolarem. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Finax

Kurs franka CHF/PLN na plusie w poniedziałek

Na początku tygodnia polski złoty nie radzi sobie najlepiej. Pomimo, że zmienność na parch walutowych z PLN nie jest zbyt duża, tak złotówka traci dziś względem franka. Patrząc technicznie na wykres CHF/PLN, notowania utrzymują się powyżej poziomu 4,20 zł, co z godnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej przemawia za dalszym ruchem w górę. Oporem w średnim terminie jest strefa przy 4,33 zł, z kolei wsparciem linia poprowadzona po ostatnich minimach.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Poniedziałek przynosi nieznaczne osłabienie złotego, które jest bardziej wyraźne w relacji z USD za sprawą zniżkującego EURUSD. Od piątkowych maksimów notowania tej pary walutowej spadły już o ponad 50 pipsów. To przesunęło nam USDPLN w okolice 3,7450. Z kolei EURPLN wahał się wokół 4,54 – komentuje marek Rogalski z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara EUR/USD z szansą na dalszą zwyżkę?

Kurs franka bez większych zmian na wykresie

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że pomimo dzisiejszych wzrostów, notowania CHF/PLN znajdują się w konsolidacji. Aktualnie bazowym scenariuszem jest więc dalszy ruch boczny. Kluczowym oporem pozostaje strefa przy 4,2450 zł, z kolei wsparcie wypada przy 4,1850 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa wti prognozy | jsw akcje | nasdaq 100 notowania | forex waluty online | bitcoin aktualnosci |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here