Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2105 zł we wtorek 26 styczniaWe wtorek obserwujemy słabość polskiego złotego. Nasza krajowa waluta traci do franka, euro, funta i dolara. Największy ruch obserwujemy na GBPPLN, gdzie wynosi on 0,6% na niekorzyść złotego. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Finax

Kurs franka CHF/PLN powyżej oporu przy 4,20 zł

Pomimo bardzo niskiej zmienność, z jaką mamy do czynienia w ostatnich dniach, kurs CHF/PLN utrzymuje się powyżej oporu przy 4,20 zł, co cały czas faworyzuje kupujących. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, tak długo jak kurs znajduje się powyżej, należy oczekiwać ruchu wzrostowego. Kluczowym oporem pozostaje strefa przy 4,33 zł. Z kolei aby doszło do większych spadków, kurs musiałby wybić się dołem z kanału wzrostowego.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Globalnie trwa wyczekiwanie na pakiet stymulacyjny Bidena. Lokalnie dane za grudzień dot. produkcji przemysłowej wypadły powyżej prognoz (11,2% r/r vs oczek. 8.7% r/r). Brak było jednak większej reakcji na rynku. PLN jest zawieszony pomiędzy działaniami NBP a reakcją na ruchy na eurodolarze. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Cofnięcie na rynku akcji w Europie, DAX z sygnałem spadkowym?

Kurs franka pozostaje w konsolidacji

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że notowania pozostają w męczącej konsolidacji. Na razie trzeba więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać na wyklarowanie sytuacji i określenie kierunku. W średnim terminie oporem pozostaje strefa przy 4,2450 zł, z kolei wsparcie znajduje się przy 4,1850 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here