Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2105 zł we wtorek 19 styczniaWczoraj mogliśmy obserwować mieszane nastroje na parach walutowych z polskim złotym, a dziś utrzymuje się ten sam sentyment. Złoty umacnia się jedynie w ujęciu do dolara, z kolei kursy franka, euro i funta nie uległy większej zmianie. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Finax

Kurs franka CHF/PLN powyżej 4,20 zł

Kurs CHF/PLN utrzymuje się powyżej ważnego poziomu 4,20 zł, który stanowi kluczowe wsparcie w średnim terminie. Niemniej pomimo korzystnej sytuacji technicznej na interwale W1, w tym tygodniu nie widać większej zmienności. Tak czy inaczej dopóki kurs nie wróci poniżej 4,20 zł, scenariuszem bazowym jest ruch na wyższe poziomy. Kluczowym oporem pozostaje strefa przy 4,33 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie odbicie eurodolara, co wspiera kwotowania walut EM, w tym PLN. Złoty notowany jest następująco: 4,5252 PLN za euro, 3,7419 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1986 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0893 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,179% w przypadku obligacji 10-letnich. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Niemiecki indeks giełdowy DAX wraca do wzrostów

Kurs franka w konsolidacji

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, lokalną konsolidację. Wczorajsza świeca dzienna zakończyła się sporym górnym cieniem, jednak dziś nie widać większej presji na spadki. Kurs CHF/PLN utrzymuje się w rejonach poziomu poniedziałkowego zamknięcia. Oporem pozostaje strefa przy 4,2450 zł, z kolei wsparcie wypada przy 4,1850 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here