Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2106 zł w środę 20 styczniaPodczas dzisiejszej sesji możemy obserwować ograniczone ruchy na parach walutowych z polskim złotym. W środę złotówka traci 0,4% do funta i 0,3% do dolara, z kolei kursy EUR/PLN i CHF/PLN znajdują się w rejonach poziomu odniesienia. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Finax

Kurs franka CHF/PLN bez kierunku

Pomimo, że kurs CHF/PLN zdołał wybić się powyżej oporu przy 4,20 zł w ubiegłym tygodniu, tak po weekendzie nie widać chęci na wybijanie wyższych poziomów. Od poniedziałku możemy obserwować konsolidację na kursie franka do złotego. Jeżeli notowania ponownie cofną poniżej, możliwy jest atak na dolne ograniczenie kanału wzrostowego, który został zaznaczony kolorem niebieskim.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Wydarzeniem dnia było dziś odejście D. Trumpa ze stanowiska Prezydenta USA. Rynkowo jednak trudno mówić tu o większym wpływie. Inwestorzy czekają na szczególy dalszego wsparcia gospodarki USA ze strony Bidena. Futures na SPX idą w górę sygnalizując możliwą poprawę układów risk-on/off. Sam PLN wydaje się iż ma raczej ograniczone pole do aprecjacji – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Koniec odbicia na EUR/USD?

Kurs franka w konsolidacji

Spoglądając z kolei na interwał D1 notowania utrzymują się w konsolidacji. Kluczowym oporem pozostaje strefa przy 4,2450 zł, z kolei wsparcie znajduje się przy 4,1850 zł. Dopóki jeden z tych poziomów nie zostanie pokonany, bazowym scenariuszem pozostaje dalszy ruch boczny.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here