Kurs franka do złotego CHF/PLN po 4,2180 zł w piątek 10 lipca
Kurs franka szwajcarskiego

W ostatnim czasie zmienność na polskim złotym była raczej niska, a ruchy odbywały się bez zdecydowanego kierunku. Po weekendzie na głównych parach nie widać większej zmiany, być może poza euro, które zyskało ponad 0,5% do złotego. Niemniej CHF/PLN dodał jedynie 0,17%. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Finax

Kurs franka nieznacznie w górę na początku tygodnia

Patrząc na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, sytuacja techniczna pozostaje bez zmian w porównaniu do poprzedniej analizy. Podczas pierwszej sesji w tym tygodniu złoty tracił do głównych walut, a dziś o poranku zachowuje się stabilnie. CHF/PLN utrzymuje się jednak powyżej ważnego oporu, co przemawia na korzyść kupujących.

Na poniższym wykresie widać, że kurs znajduje się powyżej oporu wynikającego z wcześniej pokonanego układu Overbalance, który znajduje się w rejonach 4,1850 zł. Dlatego też dopóki nie wróci poniżej niego, wydaje się że to kupujący mają przewagę i dalszy ruch w górę jest możliwy.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Zobacz także: DAX atakuje linię trendu, czy dojdzie do wybicia dołem?

 – Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie schłodzenie nastrojów na eurodolarze (oraz indeksach), co pośrednio wpływa również na gorsze nastroje wokół PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4885 PLN za euro, 3,9569 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1859 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9768 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu 1,393% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs franka utrzymuje się powyżej oporu

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1 widać, że notowania mają w ostatnim czasie problem z określeniem jasnego kierunku. Wczoraj para walutowa CHF/PLN zakończyła dzień na niewielkim plusie.Podchodząc do sprawy technicznie, dopóki kurs trzyma się powyżej, możliwy jest ruch w kierunku 4,2450 zł. Niemniej zmienność pozostawia wiele do życzenia.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here