Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2025 zł we wtorek 5 styczniaPodczas pierwszej sesji w Nowym Roku mogliśmy obserwować umocnienie polskiego złotego. Dziś przed południem nasza krajowa waluta również znajduje się na plusie. Kurs franka i dolara tracą około 0,3% do złotego. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN pogłębia spadki

Końcówka 2020 roku przyniosła umocnienie franka względem polskiego złotego. Notowania CHF/PLN znalazły się powyżej poziomu 4,20 zł, który aktualnie pozostaje kluczowy. Jeżeli kurs zdoła utrzymać się nad nim, istnieje szansa na ruch w kierunku oporu przy 4,33 zł. W przeciwnym razie, cofniecie poniżej- może doprowadzić do głębszej korekty spadkowej.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Początek nowego roku na rynku FX przyniósł mocniejszego PLN. Po relatywnie niskim zamknięciu roku 2020r, wspieranym najpewniej działaniami NBP, złoty ponownie, powoli zyskuje. Jest to scenariusz naturalny przy wyższych poziomach eurodolara – słabszy USD zwyczajowo zachęca do transferów w kierunku walut EM. Pytaniem zasadniczym jest jednak dalsza aktywność NBP? – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Najwyższy czas na korektę na rynku akcji?

Kurs franka odbija od oporu przy 4,2450 zł

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że podczas ostatniej sesji w 2020 roku doszło do nadbicia oporu przy 4,2450 zł, po czym notowania ruszyły w dół. Aktualnie możliwy jest więc ruch w kierunku wsparcia przy 4,1850 zł, które wynika z wcześniejszych reakcji cenowych oraz biegunowości mierzenia 38,2% Fibonacciego.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here