Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2015 zł w środę 21 styczniaW czwartkowy poranek obserwujemy niewielkie zmiany na parach z polskim złotym. Kurs franka i dolara znajdują się nieznacznie pod kreską, podczas gdy euro i funt zyskują. Ruch na CHF/PLN jest jednak symboliczny i wynosi 0,1%. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Finax

Kurs franka w bezruchu

Pomimo, że notowania CHF/PLN wróciły powyżej poziomu 4,20 zł, tak od początku tygodnia obserwujemy ruch boczny. Co prawda dopóki nie dojdzie do powrotu poniżej, wciąż kupujący powinni mieć przewagę, niemniej widać wyraźny problem z ruchem na wyższe poziomy. Do potwierdzenia scenariusza spadkowego jest jeszcze jednak zdecydowanie za wcześnie, najpierw musiałoby dojść do wybicia dołem z zaznaczonego kolorem niebieskim kanału wzrostowego.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie odbicie dolara oraz konsolidację na parach związanych z PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5294 PLN za euro, 3,7321 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2005 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1142 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,175% w przypadku obligacji 10-letnich. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Nasdaq ponownie najwyżej w historii, indeks z celem na 13570 pkt?

Kurs franka pozostaje w konsolidacji

Spoglądając z kolei na interwał D1, widać niezmienną sytuację. Od kilku sesji kurs CHF/PLN konsoliduje w wąskim zakresie wahań, przez co ciężko wyznaczyć dalszy scenariusz. Kluczowym oporem pozostaje strefa przy 4,2450 zł, z kolei najbliższe wsparcie wypada przy 4,1850 zł. Aktualnie należy uzbroić się więc w cierpliwość.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here