Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1992 zł w czwartek 14 styczniaPodczas wczorajszej sesji polski złoty osłabił się względem głównych walut. Dolar, euro, funt i frank znalazły się na wyraźnym plusie. Z kolei dziś o poranku na parach z PLN widać mieszane nastroje, złotówka traci do GBP, EUR i USD, jednak umacnia się nieznacznie do CHF. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN pomiędzy wsparciem a oporem

Kurs franka do złotego znalazł się w potrzasku. Z jednej strony notowania wróciły poniżej oporu przy 4,20 zł, a z drugiej kupujący nie pozwalają na wybicie poniżej długoterminowej linii trendu. Aktualnie najlepszym wyjściem jest więc zachowanie cierpliwości. Bazowym scenariuszem pozostaje ruch boczny, dopiero wybicie się powyżej strefy oporowej przy 4,20 zł, lub dolnego ograniczenia kanału spadkowego, będzie sygnałem do większego ruchu trendowego.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie próby rozegrania mocniejszego dolara oraz dalszą konsolidację na PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5403 PLN za euro, 3,7349 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1989 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0809 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,194% w przypadku obligacji 10-letnich. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara napiera na wsparcie czy 1,2150 USD, czy dojdzie do wybicia dołem?

Kurs franka niweluje wczorajszą zwyżkę

Spoglądając z kolei na interwał D1, wczoraj doszło wybicia powyżej oporu przy 4,1850 zł, co otwiera drogę na wyższe poziomy. Niemniej dziś kupujący odpuścili, przez co na świecy dziennej możemy zauważyć budującą się formacje spadającej gwiazdy. W przypadku powrotu poniżej wspomnianego wcześniej poziomu 4,1850 zł, przecena może przybrać na sile.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here