Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1962 zł we wtorek 22 września
Kurs franka szwajcarskiego

Na początku nowego tygodnia możemy obserwować fatalne nastroje na polskim złotym. W poniedziałek złotówka bardzo mocno traciła do franka, funta i euro i dolara, a trend jest kontynuowany także we wtorek. W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN wystrzelił w górę

Sytuacja techniczna na CHF/PLN na interwale tygodniowym nie uległa zmianie w porównaniu do wczorajszej analizy. Aktualnie notowania dotarły do ważnego miejsca.

Patrząc na interwał W1, w ostatnich dwóch tygodniach mieliśmy do czynienia z niezdecydowaniem. Jednak nowy tydzień przyniósł odwrót od polskiego złotego, który traci na całej linii. Kurs franka szwajcarskiego wystrzelił w górę, przez co notowania dotarły do zapory podażowej przy 4,20 zł. W przypadku wybicia górą, złoty może znaleźć się w tarapatach.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie słabszego PLN oraz kolejne próby zejścia niżej na eurodolarze. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4946 PLN za euro, 3,8202 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1767 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8966 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,294% w przypadku obligacji 10-letnich– komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Fatalny początek tygodnia na europejskim rynku akcji

Kurs franka kontynuuje wzrosty

Spoglądając z kolei na interwał D1, sytuacja techniczna również nie uległa większej zmianie. Zgodnie z oczekiwaniami, notowania CHF/PLN wspinają się na wyższe poziomy (choć znacznie dynamiczniej niż można było się tego spodziewać). W średnim terminie, kluczowym oporem pozostaje strefa przy 4,21 zł. Z kolei poziom 4,1135 zł, jest istotnym wsparciem w krótkim terminie, tak długo jak notowania znajdują się powyżej, bazowym scenariuszem są dalsze wzrosty.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here