Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1920 zł w środę 30 września
Kurs franka szwajcarskiego

W minionym tygodniu mogliśmy obserwować dramatyczną przecenę na polski złotym. Poniedziałek również nie przyniósł nic dobrego dla PLN, jednak sytuacja uległa diametralnej zmianie we wtorek, wreszcie mamy do czynienia z wyraźnym cofnięciem i umocnieniem złotówki.  W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN wraca poniżej 4,20 zł

Patrząc na sytuację techniczną na CHF/PLN na interwale tygodniowym wreszcie mamy do czynienia z przejęciem inicjatywy przez sprzedających. W ostatnich dniach to złoty znajdował się pod presją, jednak we wtorek sytuacja uległa zmianie.

Patrząc na interwał W1, kurs franka szwajcarskiego cofa poniżej ważnego oporu przy 4,20 zł. Jeżeli notowania będą się utrzymywać poniżej, istnieje szansa na głębszą korektę po ostatnich silnych wzrostach

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi mocniejszego eurodolara oraz odbicie na wycenie PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5314 PLN za euro, 3,8617 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1969 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9588 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,294% w przypadku obligacji 10-letnich. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara EUR/USD z perspektywą dalszych spadków?

Kurs franka w odwrocie

Patrząc z kolei na interwał D1, notowania CHF/PLN odbiły od mierzenia 61,8%, po czym spadki przybrały na sile. Aktualnie kurs znajduje się również poniżej strefy przy 4,21 zł, co może skutkować pogłębieniem korekty. Dopiero ponowne wyjście powyżej wspominanego mierzenia Fibo, byłoby sygnałem do dalszych wzrostów. Na razie jednak wydaje się, że to sprzedający mają przewagę w krótkim terminie.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin: posiadaczy kryptowaluty BTC jest już 100 mln
Następny artykułKurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,53 zł w środę 30 września
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here