Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,19 zł w czwartek 1 października
Kurs franka szwajcarskiego

W ubiegłym tygodniu, jak i po weekendzie na parach z polskim złotym utrzymuje się podwyższona zmienność. We wtorek nasza krajowa waluta wreszcie pokazała siłę i umocniła się do euro, dolara, funta i franka. Jednak czy PLN będzie w stanie odrobić ostatnie dramatyczne straty? W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN wraca poniżej oporu

Patrząc na sytuację techniczną na CHF/PLN na interwale tygodniowym, po ostatnich silnych wzrostach, wreszcie mamy do czynienia z przejęciem inicjatywy przez sprzedających. Na początku tygodnia złoty znajdował się pod presją, jednak we wtorek sytuacja uległa zmianie.

Patrząc na interwał W1, kurs franka szwajcarskiego wycofał się poniżej ważnego oporu przy 4,20 zł. Jeżeli notowania będą się utrzymywać pod nim, istnieje szansa na głębszą korektę po ostatnich silnych wzrostach.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podbicie eurodolara powyżej 1,17 USD oraz nieco mocniejszego PLN na głównych zestawieniach. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5248 PLN za euro, 3,8522 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2053 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9916 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,303% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs funta do dolara wkrótce powyżej 1,30 USD?

Kurs franka poniżej 4,21 zł

Spoglądając na interwał D1, notowania CHF/PLN odbiły we wtorek od mierzenia 61,8%, po czym spadki przybrały na sile. Kurs znajduje się również poniżej strefy przy 4,21 zł, co może skutkować pogłębieniem korekty. Dopiero ponowne wyjście powyżej wspominanego mierzenia Fibo, byłoby sygnałem do dalszych wzrostów. Na razie jednak wydaje się, że to sprzedający mają przewagę w krótkim terminie. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,1140 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here