Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1822 zł w środę 14 października
Kurs franka szwajcarskiego

W środę o poranku możemy obserwować mieszane nastroje na polskim złotym. Nasza krajowa waluta umacnia się do funta brytyjskiego, jednak traci w ujęciu z frankiem, euro i dolarem. Co dalej ze złotówką? W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN zaatakuje opór przy 4,20 zł

Pomimo, że w ostatnim tygodniu na CHF/PLN na interwale W1 doszło do pogłębienia przeceny, tak po weekendzie to kupujący mają przewagę. Od poniedziałku możemy obserwować odbicie na kursie franka do złotego. Patrząc na wykres, doszło już do wymazania spadków z ubiegłego tygodnia.

Pomimo silnego dobicia, patrząc technicznie na wykres, kluczową zaporą podażową pozostają okolice poziomu 4,20 zł. Dlatego też, dopóki wykres znajduje się poniżej, wciąż istnieje szansa na głębszą korektę. Najbliższe wsparcie wynika z linii poprowadzonej po ostatnich dołkach. Z kolei w dłuższym terminie kluczowa jest horyzontalna strefa przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi słabszego złotego oraz eurodolara przy 1,1730 USD. PLN kwotowany jest następująco: 4,4910 PLN za euro, 3,8249 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1796 PLN w relacji do szwajcarskiego franka oraz 4,9414 PLN względem funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,263% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Cofnięcie na rynku akcji w Europie zapowiedzią większej przeceny?

Kurs franka na plusie w środę

Przechodząc z kolei na interwał D1, widać że notowania CHF/PLN zakończyły wczorajszą sesję na solidnym plusie, a dziś ruch w górę jest kontynuowany. Aktualnie prawdopodobieństwo przemawia więc za kontynuacją zwyżki. Jako najbliższy ważny opór należy traktować strefę przy 4,21 zł. , gdzie znajdują się wcześniejsze reakcje cenowe oraz zgrupowanie mierzeni Fibo.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here