Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1803 we wtorek 12 styczniaPo dobrym pierwszym tygodniu Nowego Roku, wczoraj mogliśmy obserwować osłabienie polskiego złotego w ujęciu do głównych walut. Dolar, euro, funt i frank znalazły się na plusie. Czy negatywny sentyment utrzyma się w kolejnych dniach? Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN utrzymuje się poniżej 4,20 zł

Początek Nowego roku przyniósł cofnięcie na CHF/PLN i szybki powrót poniżej oporu przy 4,20 zł, który aktualnie pozostaje kluczowy. Pomimo, ze wczoraj obserwowaliśmy wzrosty na kursie franka, sytuacja na interwale tygodniowym nie wygląda najlepiej dla rynkowych byków. Jeżeli dojdzie do wybicia linii poprowadzonej po ostatnich minimach dołem, możliwy będzie ruch w kierunku 4,0530 zł. W tym miejscu znajduje się kluczowa horyzontalna strefa popytowa, gdzie ponownie mogą pojawić się kupujący.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie mocniejszego dolara po podbiciu rentowności długu USA oraz doniesieniach o nowych przypadkach COVID19 m.in. w Chinach. PLN jest nieco słabszy. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5254 PLN za euro, 3,7223 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1732 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0219 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,218% w przypadku obligacji 10-letnich. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: EUR/USD z potencjałem spadku do 1,20 USD?

Kurs franka testuje opór przy 4,1850 zł we wtorek

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że notowania odbiły się od lokalnego wsparcia przy 4,1450 zł i dziś testują opór przy 4,1850 zł. Jeżeli dojdzie do jego pokonania, droga w kierunku 4,2450 zł zostanie otwarta. W przeciwnym razie, odbicie się w tym miejscu, może prowadzić do kolejnej fali spadków.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here