Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1768 w poniedziałek 1 lutegoW ubiegłym tygodniu mogliśmy obserwować mieszane nastroje na parach walutowych z polskim złotym. Ostatecznie tuż przed weekendem złoty pokazał siłę i umocnił się do franka, euro i dolara, stracił jedynie do funta. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Finax

Kurs franka CHF/PLN zaczyna tydzień od spadków

Ostatni tydzień na CHF/PLN zakończył się pod kreską, nasza krajowa waluta pokazała siłę tuż przed weekendem, umacniając się w ujęciu do głównych walut. Patrząc na wykres W1, notowania cofnęły się poniżej ważnego poziomu 4,20 zł, co może zapowiadać kontynuację spadków w kolejnych dniach.

Niemniej warto również zwrócić uwagę, że kurs dotarł do wsparcia wynikającego z linii poprowadzonej po ostatnich minimach i dopiero jej wybicie będzie potwierdzało kierunek spadkowy.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Po piątkowym wyraźnym podbiciu wartości polskiego złotego, nowy tydzień na rynku rodzimej waluty rozpoczyna się spokojnie. Wartość indeksu BOSSAPLN porusza się w okolicach wypracowanych w piątek poziomów zamknięcia – obecnie tuż powyżej poziomu 88,30 pkt. Zmienność tego indeksu dzisiaj rano jest symboliczna – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Zobacz także: Indeksy PMI i ISM w centrum uwagi inwestorów w poniedziałek

Kurs franka wybija dołem z konsolidacji

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że notowania wybiły się z lokalnej  konsolidacji, która została zaznaczona niebieskim boxem. Dziś o poranku kurs znalazł się także poniżej poziomu 4,1850 zł, co przemawia za kontynuacją spadków. Najbliższe warte uwagi wsparcie znajduje się przy 4,1450 zł. Oporem pozostaje z kolei dolne ograniczenie wybitego boxa cenowego, który został zaznaczony kolorem niebieskim.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here