Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1740 zł w środę 30 grudniaPodczas dzisiejszej sesji na polskim złotym możemy obserwować mieszane nastroje, Wczoraj nasza krajowa waluta osłabiała się wyraźnie względem franka, euro, funta i dolara, a dziś przed południem próbuje odrabiać straty. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN odbija od oporu przy 4,20 zł

Notowania CHF/PLN wróciły do środka długoterminowego kanału wzrostowego jednak kupujący nie byli w stanie pokonać zapory podażowej przy 4,20 zł, przez co wzrosty nie są przesądzone. W najbliższych dniach opór ten powinien być uważnie śledzony przez inwestorów, jeżeli dojdzie do jego wybicia, ruch w górę ma szasnę przyspieszyć. W przeciwnym razie niewykluczona jest konsolidacja na obecnych poziomach.

Wykres CHF/PLN

CHF/PLN interwał W1 – Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi wyraźnie słabszego dolara (1,2289 USD na EUR/USD) oraz nieco słabszego PLN. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,5308 PLN za euro, 3,6876 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1900 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9963 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,242% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara EUR/USD coraz wyżej, DAX zawraca po ustanowieniu rekordów

Kurs franka reaguje na mierzenie 50% FIbonacciego

Patrząc z kolei na niższy przedział czasowy, kurs pokonał wczoraj z impetem opór przy 4,1840 zł, jednak sprzedający pojawili się na wysokości kolejnej zapory podażowej przy mierzeniu 50% Fibonacciego ostatniej fali spadkowej. Dziś notowania wracają poniżej wspomnianego poziomu 4,1450 zł, co może przemawiać za pogłębieniem przeceny. Gdyby jednak kupujący odzyskali kontrolę, kluczowym oporem w średnim terminie pozostaje strefa przy 4,2450 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here