Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1710 zł w piątek 2 października
Kurs franka szwajcarskiego

W ostatnich dniach widać, że polski złoty dynamicznie odrabia straty z ubiegłego tygodnia. We wtorek PLN zaczął się umacniać, a wczorajsza sesja również zakończyła się na solidnym plusie. Z koeli dziś o poranku nasza krajowa waluta znajduje się na minusie, niemniej szansa na pozytywne zamknięcie tygodnia jest spora. W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN wraca poniżej oporu

Patrząc na sytuację techniczną na CHF/PLN na interwale tygodniowym, po ostatnich silnych wzrostach ,aktualnie mamy do czynienia z przejęciem inicjatywy przez sprzedających. Na początku tygodnia złoty znajdował się pod presją, jednak już we wtorek sytuacja uległa zmianie. Wczoraj frank także tracił, a dziś o poranku nieznacznie zyskuje. Niemniej w skali tygodnia sytuacja wygląda korzystniej dla PLN.

Patrząc na interwał W1, kurs franka szwajcarskiego wycofał się poniżej ważnego oporu przy 4,20 zł. Jeżeli notowania będą się utrzymywać pod nim, istnieje szansa na głębszą korektę i spadki w przyszłym tygodniu.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi mocniejszego USD po doniesieniach, iż Donald oraz Melania Trump zostali zakażeni koronawirusem. Eurodolar testuje 1,17 USD. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4888 PLN za euro, 3,8355 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1580 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9117 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,32% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara EUR/USD z perspektywą spadków do 1,1630 USD?

Kurs franka poniżej 4,21 zł

Spoglądając z kolei na interwał D1, notowania CHF/PLN odbiły we wtorek od mierzenia 61,8%, po czym spadki przybrały na sile. Kurs wybił także dołem biegunowość współczynnika 50% i 38,%, co może skutkować dalszą przeceną. Na tę chwilę wydaje się, że to sprzedający mają przewagę w krótkim terminie. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,1140 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here