Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,17 zł we wtorek 6 października
Kurs franka szwajcarskiego

Podczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować nieznaczne umocnienie polskiego złotego. Z kolei dziś, we wtorek nasza krajowa waluta traci do euro, dolara, funta i franka. W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN z poniżej horyzontalnego oporu przy 4,20 zł

Patrząc na sytuację techniczną na CHF/PLN na interwale tygodniowym, w ostatnich dniach możemy obserwować przejęcie inicjatywy przez podaż. Poprzednia świeca W1 zakończyła się wyraźnym górnym cieniem z czarnym korpusem, co może sugerować dalszą przecenę w kolejnych dniach.

Patrząc na interwał W1, kurs franka szwajcarskiego cofnął się poniżej ważnego oporu przy 4,20 zł. Jeżeli notowania będą się utrzymywać pod nim, istnieje szansa na głębszą korektę. Najbliższe wsparcie wynika z linii poprowadzonej po ostatnich dołkach. Z kolei w dłuższym terminie kluczowa jest horyzontalna strefa przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi poprawę nastrojów wraz z powrotem D. Trumpa do Białego Domu. Eurodolar oscyluje blisko 1,18 USD. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4920 PLN za euro, 3,8091 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1625 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9463 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,349% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs dolara AUD stabilnie po decyzji RBA ws. stóp procentowych

Kurs franka z perspektywą głębszej korekty?

Patrząc z kolei na interwał D1, notowania CHF/PLN odbiły w ostatnim tygodniu od mierzenia 61,8%, po czym spadki przybrały na sile. Pomimo lokalnego odreagowania i wzrostów podczas dzisiejszej sesji, wydaje że to sprzedający mają przewagę w krótkim terminie. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,1140 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here