Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1690 zł we wtorek 29 grudniaPodczas dzisiejszej sesji na polskim złotym możemy obserwować zupełnie odwrotne nastroje w porównaniu do dnia wczorajszego. Nasza krajowa waluta osłabia się we wtorek względem franka, euro, dolara i funta. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN balansuje na linii trendu

Notowania CHF/PLN oscylują w ostatnim czasie w rejonach dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, dlatego też ciężko jest określić jasny kierunek. Wydaje się, że aktualnie najlepiej jest zaczekać na wybicie, bądź odbicie się od jednego z poziomów horyzontalnych. Kluczowym oporem pozostaje strefa przy 4,20 zł, z kolei wsparcie wypada na wysokości 4,0530 zł. Jeżeli doszłoby do wybicia w górę, droga w kierunku 4,33 zł zostanie otwarta, w przeciwnym razie złamanie wspomnianego wsparcia może doprowadzić do głębszych spadków, a nawet zmiany trendu.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Dane makro w bieżącym tygodniu najprawdopodobniej nie będą miały istotnego przełożenia na notowania walut. W centrum uwagi pozostanie stosunek do ryzyka – a wiele wskazuje na to, że zarówno końcówka bieżącego roku, jak i początek kolejnego, będą upływały pod znakiem większego apetytu na ryzyko wśród globalnych inwestorów za sprawą wprowadzanej do powszechnego obiegu szczepionki na koronawirusa – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Zobacz także: Funt (GBP) w odwrocie mimo osiągnięcia porozumienia ws. umowy handlowej

Kurs franka bez jasnego kierunku

Patrząc z kolei na niższy przedział czasowy, nie widać zdecydowanego kierunku. Pomimo, że wczoraj notowania cofnęły się poniżej oporu przy mierzeniu 23,6% Fibo, tak dziś wracają powyżej, przez niewykluczony jest ruch w kierunku oporu przy 4,1840 zł. W przypadku kontynuacji wzrostów, w średnim terminie należy zwrócić uwagę na poziom 4,2450 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here