Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1689 zł w środę 17 lutegoDziś o poranku obserwujemy niewielkie straty polskiego złotego względem głównych walut. Złotówka osłabia się do euro, dolara, franka i funta. Notowania CHF/PLN rosną około 0,3%. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Finax

Kurs franka CHF/PLN chce wrócić do wzrostów?

W ubiegłym tygodniu na CHF/PLN doszło do wyhamowania przeceny, a po weekendzie kupujący również próbują odzyskać kontrolę na wykresie. Niemniej patrząc na interwał tygodniowy, sytuacja wciąż nie wygląda najlepiej dla rynkowych byków.

Po pierwsze notowania cały czas znajdują się poniżej dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, a po drugie aby myśleć o większych wzrostach kurs musiałby wrócić powyżej strefy przy 4,20 zł. Dopóki wiec znajduje się poniżej, w każdej chwili sprzedający mogą przejąć “pałeczkę”.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Na fali umocnienia dolara, wczoraj notowania USD/PLN dynamicznie odbiły w górę. Kurs tej pary walutowej we wtorek powrócił ponad 3,70, a dzisiaj przekracza już wyraźnie 3,7260 i powraca na najwyższe poziomy od ponad tygodnia. Polski złoty osłabia się również w relacji do euro. Notowania EUR/PLN także pną się w górę, a dzisiaj rano przekroczyły już barierę na poziomie 4,50 – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Zobacz także: Formacja podwójnego szczytu na niemieckim indeksie DAX doprowadzi do głębszych spadków?

Kurs franka w górę w środę

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że doszło do zamknięcia luki spadkowej z weekendu, przez co ruch w górę może być kontynuowany. Wsparciem pozostaje strefa przy 4,1450 zł, z kolei najbliższy opór znajduje się przy mierzeniu 38,2% Fibonacciego.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomaxima | usd pln | notowania orlenu | kursy walut online | kurs cd projekt |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here