Kurs franka do złotego CHF/PLN po 4,1673 zł w czwartek 16 lipca
Kurs franka szwajcarskiego

W ostatnich dniach na parach z polskim złotym utrzymuje się mniejsza zmienność. Wczoraj nasza waluta zyskiwała do euro, funta, franka i dolara, z kolei dziś o poranku widać odreagowanie i straty złotówki. Największy ruch obserwujemy na USD/PLN, gdzie dolar odrabia ponad 0,5%. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka odrabia wczorajsze spadki

Jeśli spojrzymy na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, sytuacja techniczna pozostaje bez zmian w porównaniu do poprzedniej analizy. W kilku ostatnich tygodniach para walutowa pozostaje w wąskim zakresie wahań w rejonach poziomu 4,1850 zł.

Na poniższym wykresie widać, że kurs ponownie wrócił poniżej oporu wynikającego z wcześniej pokonanego układu Overbalance, który znajduje się w rejonach 4,1850 zł. Dlatego też dopóki znajduje się pod nim, wydaje się że to sprzedający mają przewagę i dalszy ruch w dół jest możliwy.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Zobacz także: Kurs euro do dolara (EUR/USD) przed decyzją EBC

 – Po południu dolar odrobił cześć strat poniesionych rano, w efekcie na części wykresów mamy wyraźne górne cienie. Na indeksie S&P500 mieliśmy bardzo krótkotrwałe naruszenie lipcowego szczytu, zaledwie o 1 pkt. (3232 pkt.), po czym podaż sprowadziła notowania na powrót do 3200 pkt. Nadal widać, że nastroje są dość zmienne, a inwestorzy nie są pewni swoich tez. W ostatnich godzinach widać dalszy wzrost napięcia pomiędzy USA, a Chinami – komentował wczoraj Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs franka wraca poniżej powyżej oporu

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1 widać, że notowania mają w ostatnim czasie problem z określeniem jasnego kierunku. Wczoraj para walutowa CHF/PLN zakończyła dzień pod kreską, a dziś o poranku obserwujemy wzrosty. Podchodząc do sprawy technicznie, dopóki kurs trzyma się poniżej poziomu 4,1850 zł, możliwy jest ruch w kierunku strefy zaznaczonej kolorem zielonym. W przeciwnym razie, powrót powyżej, może doprowadzić do ruchu w stronę 4,2450 zł. Niemniej zmienność pozostawia wiele do życzenia.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here