Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1658 zł w czwartek 11 lutego
Notowania CHF/PLN

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować słabość polskiego złotego w ujęciu do głównych walut. Dolar, euro, funt i frank znajdują się aktualnie na plusie. Ruchy nie są duże, jednak CHF/PLN rośnie 0,17%. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN  testuje opór “od dołu”

Notowania CHF/PLN rozpoczęły tydzień od spadków jednak ostatnie dni przyniosły odreagowanie. Aktualnie kurs testuje od dołu, wybite wcześniej dolne ograniczenie kanału wzrostowego. Niemniej nawet powrót do środa kanału nie musi oznaczać od razu wzrostów. Kluczowym oporem pozostaje strefa przy 4,20 zł. Dopóki nie dojdzie do jej wybicia, korekta spadkowa jest możliwa.

Wykres CHF/PLN

CHF/PLN interwał W1– Wczorajsze chwilowe zamieszanie na Wall Street w pierwszej godzinie po otwarciu rynku kasowego sprawiło, że niektórzy inwestorzy stali się nieco ostrożniejsi przy podejmowaniu nadmiernego ryzyka. Stąd też paradoksalnie warto będzie śledzić dzisiejsze zamknięcie handlu na nowojorskiej giełdzie. Uspokojenie sytuacji i nowe ATH na indeksach mogą dać sygnał do powrotu w stronę mocniejszego złotego. Zwłaszcza, że EURPLN i USDPLN były dzisiaj na oporach (odpowiednio 4,50 i 3,7150) – komentuje Marek Rogalski z DM BOŚ.

Zobacz także: Cofnięcie na rynku akcji w Europie, DAX z perspektywą spadków?

Kurs franka wybija z konsolidacji

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że notowania próbują wrócić do wzrostów. Jeżeli obecny sentyment utrzyma się podczas jutrzejszej sesji, niewykluczony jest atak oporu przy 4,1780 zł. Z koeli w przypadku jego pokonania, droga w kierunku nawet 4,2450 zł zostanie otwarta. Wsparciem pozostaje z kolei strefa przy 4,1250 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax index | dolar kurs online | bitcoin informacje | akcje mercator medical | kurs zloty |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here