Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1650 zł w środę 23 września
Kurs franka szwajcarskiego

Po weekendzie możemy obserwować podwyższoną zmienność na polskim złotym. W środę o poranku nasza krajowa waluta traci do euro, dolara, funta i franka. W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN odbija od oporu przy 4,20 zł

Patrząc na sytuację techniczną na CHF/PLN na interwale tygodniowym nie uległa ona zmianie. Notowania poruszają się od dłuższego czasu w ramach trendu wzrostowego, a wczoraj doszło do testu kluczowego oporu, gdzie pojawili się sprzedający.

Patrząc na interwał W1, w ostatnich dwóch tygodniach mieliśmy do czynienia z niezdecydowaniem. Jednak nowy tydzień przyniósł odwrót od polskiego złotego, który znalazł się pod presją.

Kurs franka szwajcarskiego wystrzelił w górę, przez co notowania dotarły do zapory podażowej przy 4,20 zł, gdzie jednak szybko uaktywnili się sprzedający, nie dając wyjść powyżej strefy. Wspominany poziom pozostaje aktualnie kluczową zaporą podażową .Jeżeli doszłoby do jego pokonania, złoty może znaleźć się w tarapatach.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi spadek eurodolara poniżej pełnego zakresu 1,17 USD, co podbija presję na waluty EM, w tym PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4825 PLN za euro, 3,8375 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1638 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8785 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,325% w przypadku obligacji 10-letnich.– komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Złoto pod presją sprzedających, cena wybija dołem z formacji trójkąta

Kurs franka reaguje w strefie oporowej

Spoglądając z kolei na interwał D1, sytuacja techniczna również nie uległa większej zmianie. Zgodnie z oczekiwaniami, notowania CHF/PLN dotarły do zakładanego oporu w rejonach mierzenia 50% Fibo.

Aktualnie kluczowym oporem pozostaje wspominana strefa przy 4,21 zł. Z kolei poziom 4,1135 zł, jest istotnym wsparciem w krótkim terminie, tak długo jak notowania znajdują się powyżej, bazowym scenariuszem są dalsze wzrosty, choć korekta spadkowa może się pojawić.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here