Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1640 zł w środę 7 października
Kurs franka szwajcarskiego

Dziś, w środę o poranku nasza krajowa waluta nieznacznie osłabia się do euro, dolara, funta i franka. Gorszy sentyment należy tłumaczyć wczorajszą przeceną na rynku akcji, która miała miejsce pod koniec dnia. W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN z szansą na głębszą korektę?

Patrząc na sytuację techniczną na CHF/PLN na interwale W1, w ubiegłym tygodniu doszło do przejęcia inicjatywy przez sprzedających. Ostatnia świeca W1 zakończyła się wyraźnym górnym cieniem z czarnym korpusem, co może sugerować kontynuację spadków. Jednak na razie ostatnie dni przebiegają spokojnie, a kurs konsoliduje w wąskim przedziale wahań.

Patrząc na interwał W1, kurs franka szwajcarskiego cofnął się poniżej ważnego oporu przy 4,20 zł. Dopóki notowania będą się utrzymywać pod nim, istnieje szansa na głębszą korektę. Najbliższe wsparcie wynika z linii poprowadzonej po ostatnich dołkach. Z kolei w dłuższym terminie kluczowa jest horyzontalna strefa przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Środowy, poranny handel na rynku FX przynosi mocniejszego dolara. Sam PLN pozostaje relatywnie stabilny. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4875 PLN za euro, 3,8253 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1659 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9286 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,349% w przypadku obligacji 10-letnich. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ. 

Zobacz także: Trump zrywa negocjacje, indeksy nurkują, Nasdaq 1,5 proc w dół

Kurs franka utrzymuje się poniżej 4,21 zł

Jeśli spojrzymy z kolei na interwał D1, notowania CHF/PLN  wyhamowały spadki na wysokości mierzenia 50% ostatniej fali wzrostowej. Jednak pomimo lokalnej korekty, wydaje się, że to sprzedający mają przewagę w krótkim terminie, zejście poniżej wspomnianego wsparcia powinno doprowadzić do przyspieszenia spadków. Z kolei patrząc szerzej, kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,1140 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKurs dolara (USD) ciągle pozostaje słaby
Następny artykułKurs eurodolara (EUR/USD) spadł w okolice 1,1734
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here