Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1635 zł w poniedziałek 5 października
Kurs franka szwajcarskiego

W ostatnim tygodniu mogliśmy obserwować podwyższona zmienność na parach z polskim złotym. Ostatecznie nasza krajowa waluta zdołała umocnić się do euro, dolara, funta i franka. W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN z szansą na głębszą korektę?

Patrząc na sytuację techniczną na CHF/PLN na interwale tygodniowym, mamy do czynienia z przejęciem inicjatywy przez sprzedających. Ostatnia świeca W1 zakończyła się wyraźnym górnym cieniem z czarnym korpusem, co może sugerować dalszą przecenę w najbliższych dniach.

Patrząc na interwał W1, kurs franka szwajcarskiego wycofał się poniżej ważnego oporu przy 4,20 zł. Jeżeli notowania będą się utrzymywać pod nim, istnieje szansa na głębszą korektę. Najbliższe wsparcie wynika z linii poprowadzonej po ostatnich dołkach. Z kolei w dłuższym terminie kluczowa jest horyzontalna strefa przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– W obliczu braku zaplanowanych istotnych publikacji w dzisiejszym kalendarzu danych makro dla Polski, rodzima waluta pozostanie pod istotnym wpływem informacji z szerokiego rynku. Tam w centrum uwagi będą przede wszystkim doniesienia z USA, dotyczące stanu zdrowia Donalda Trumpa (zaledwie parę tygodni przed wyborami prezydenckimi), jak również odczyty PMI i ISM dla usług. W przypadku Polski, istotne informacje z rodzimego rynku pojawią się dopiero w środę, ponieważ to na wtedy zaplanowana jest decyzja RPP ws. stóp procentowych – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs dolara traci na początku nowego tygodnia, co dalej z EURUSD?

Kurs franka utrzymuje się poniżej 4,21 zł

Patrząc z kolei na interwał D1, notowania CHF/PLN odbiły w ubiegłym tygodniu od mierzenia 61,8%, po czym przecena przybrała na sile. Pomimo lokalnej korekty, na tę chwilę wydaje się, że to sprzedający mają przewagę w krótkim terminie. Kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,1140 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here