Kurs franka do złotego CHF/PLN po 4,1630 zł w piątek 17 lipca
Kurs franka szwajcarskiego

W ostaniach dniach zmienność na parach z polskim złotym pozostawiała wiele do życzenia, właściwie to główne pary z PLN konsolidują już od kliku tygodni. Patrząc jedynie na dzisiejszą sesję, złotówka jest notowana stabilnie w ujęciu do euro, funta, franka i dolara Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka odrabia wczorajsze spadki

Patrząc na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, sytuacja techniczna pozostaje bez zmian w porównaniu do poprzedniej analizy. W kilku ostatnich tygodniach para walutowa pozostaje w wąskim zakresie wahań w rejonach poziomu 4,1850 zł, co chwilę znajdując się powyżej, bądź poniżej tego poziomu.

Na poniższym wykresie widać, że kurs na początku tygodnia znajdował się powyżej oporu wynikającego z wcześniej pokonanego układu Overbalance, jednak bardzo szybko wrócił poniżej, co może przemawiać za kierunkiem spadkowym w najbliższych dniach. Poziom 4,1850 zł pozostaje na tę chwilę kluczowy.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Zobacz także: Kurs funta przed danymi z Wielkiej Brytanii i USA

 – Piątkowy, poranny handel na rynku FX przynosi umocnienie dolara, co z kolei ogranicza potencjał dalszego umocnienia PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4789 PLN za euro, 3,9337 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1494 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9416 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,326% w przypadku obligacji 10-letnich.- komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs franka wraca poniżej powyżej oporu

Parząc na interwał D1 widać, że notowania mają w ostatnim czasie problem z określeniem kierunku. Tydzień na parze walutowej CHF/PLN rozpoczął się powyżej strefy oporowej, jednak w kolejnych dniach wrócił poniżej poziomu 4,1850 zł. Tak długo jak notowania będą się znajdowały poniżej, możliwy jest ruch w kierunku strefy zaznaczonej kolorem zielonym. W przeciwnym razie, ponowne wyjście powyżej, może doprowadzić do ruchu w stronę 4,2450 zł. Niemniej zmienność pozostawia wiele do życzenia.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here