Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1603 zł w piątek 9 października
Kurs franka szwajcarskiego

W tym tygodniu  możemy obserwować wyraźnie mniejszą zmienność niż chociażby w ubiegłym. Po weekendzie na parach z polskim złotym trudno szukać zdecydowanego kierunku. Wczoraj PLN nieznacznie stracił w ujęciu do euro, dolara, funta i franka. W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN bez zdecydowania

Pomimo, że w ubiegłym tygodniu na CHF/PLN na interwale W1 doszło do przejęcia inicjatywy przez sprzedających, tak w ostatnich dniach nie widzimy zdecydowanego kierunku. Poprzednia świeca tygodniowa zakończyła się wyraźnym górnym cieniem z czarnym korpusem, co mogłoby sugerować kontynuację spadków, kurs utknął jednak w wąskim przedziale wahań.

Patrząc technicznie na interwał W1, kurs franka szwajcarskiego wrócił poniżej ważnego oporu przy 4,20 zł. Dlatego też, zgodnie z klasycznymi założeniami AT, dopóki notowania będą się utrzymywać pod nim, istnieje szansa na głębszą korektę. Najbliższe wsparcie wynika z linii poprowadzonej po ostatnich dołkach. Z kolei w dłuższym terminie kluczowa jest horyzontalna strefa przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Piątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4852 PLN za euro, 3,8092 PLN wobec dolara, 4,1599 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9329 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wyniosły 1,317% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ. 

Zobacz także: Funt napiera na opór 1,30 USD, czy dojdzie do wybicia?

Kurs franka odbija od wsparcia przy współczynniku 50% 

Schodząc kolei na interwał D1, notowania CHF/PLN ponownie odbiły się wczoraj od mierzenia 50% ostatniej fali wzrostowej. Pamiętajmy, że ryzyko wybicia dołem rośnie z każdym kolejnym testem tego poziomu. Jego pokonanie powinno doprowadzić do przyspieszenia spadków. Kolejnym kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,1140 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here