Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1588 zł we wtorek 13 października
Kurs franka szwajcarskiego

Podczas drugiej sesji w nowym tygodniu nasza krajowa waluta traci do euro, dolara, funta i franka. Pomimo, że wczoraj do końca dnia złoty odzyskał siły po nie najlepszym rozpoczęciu tygodnia, tak dziś o poranku ponownie znajduje się pod kreską. W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN odbija we wtorek

W ostatnim tygodniu na CHF/PLN na interwale W1 doszło do pogłębienia przeceny. Poprzednia świeca W1 zakończyła się wyraźnym czarnym korpusem, co zgodnie z klasycznymi zasadami AT sugeruje kontynuację spadków. Niemniej dziś o poranku może obserwować nieznaczne odreagowanie, frank zyskuje do złotego.

Patrząc technicznie na wykres, kurs franka szwajcarskiego wrócił utrzymują się poniżej ważnego oporu przy 4,20 zł. Dlatego też, istnieje szansa na głębszą korektę. Najbliższe wsparcie wynika z linii poprowadzonej po ostatnich dołkach. Z kolei w dłuższym terminie kluczowa jest horyzontalna strefa przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie eurodolara oraz PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4612 PLN za euro, 3,7815 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1567 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9335 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,284% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Indeksy giełdowe w górę, Nasdaq tylko 3% poniżej historycznych maksimów

Kurs franka w korekcie

Przechodząc z kolei na interwał D1, notowania CHF/PLN próbują wracają dziś powyżej mierzenia 50% ostatniej dali wzrostowej. Jeżeli dzień zamknie się powyżej tego poziomu, istnieje szansa na większe wzrosty. Jeżeli jednak spadki będą kontynuowane, kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,1140 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here