Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1587 zł w poniedziałek 12 października
Kurs franka szwajcarskiego

Podczas pierwszej sesji w nowym tygodniu przed południem nasza krajowa waluta traci do euro, dolara, funta i franka. Obserwujemy więc korektę po ostatnim dobrym tygodniu, który złoty zamknął na plusie. W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN nieznacznie w górę na początku tygodnia

W ubiegłym tygodniu na CHF/PLN na interwale W1 doszło do pogłębienia przeceny. Ostatnia świeca W1 zakończyła się wyraźnym czarnym korpusem, co sugeruje kontynuację spadków. Niemniej poniedziałkowa sesji przynosi nieznaczną korektę wzrostową.

Patrząc technicznie na wykres, kurs franka szwajcarskiego wrócił utrzymuje się poniżej ważnego oporu przy 4,20 zł. Dlatego też, zgodnie z klasycznymi założeniami AT, dopóki notowania będą się utrzymywać pod nim, istnieje szansa na głębszą korektę. Najbliższe wsparcie wynika z linii poprowadzonej po ostatnich dołkach. Z kolei w dłuższym terminie kluczowa jest horyzontalna strefa przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Sytuacja na rynku polskiego złotego jest odzwierciedleniem nastrojów inwestorów na szerokim rynku walutowym. Ostatnie dni były okresem większego optymizmu i nastawienia risk-on, co szkodziło amerykańskiemu dolarowi. Początek poniedziałkowej sesji przynosi dalszą słabość USD, co sprzyja wycenom walut uznawanych za bardziej ryzykowne – a do takich należy PLN – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Zobacz także: Metale szlachetne wracają do wzrostów, złoto i srebro mocno w górę

Kurs franka koryguje zeszłotygodniowe spadki

Przechodząc z kolei na interwał D1, notowania CHF/PLN próbują wrócić powyżej mierzenia 50% ostatniej dali wzrostowej. Jeżeli dzień zamknie się powyżej tego poziomu, istnieje szansa na większe wzrosty. Jeżeli jednak spadki będą kontynuowane, kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,1140 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here