Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1583 zł w czwartek 24 grudniaPolski złoty nie radzi sobie w tym tygodniu najlepiej, od poniedziałku nasza krajowa waluta osłabia się względem franka, euro, dolara, czy funta. Dziś zmienność z racji świąt jest niewielka, jednak złotówka znajduje się pod kreską względem głównych walut. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN próbuje wrócić do kanału wzrostowego

Patrząc technicznie na CHF/PLN na interwale W1, notowania próbują wrócić do kanału wzrostowego. O tym czy finalnie kupującym się to uda, zdecyduje zamknięcie świecy tygodniowej. Jeżeli wzrosty będą kontynuowane, należy zwrócić uwagę na opór przy 4,20 zł, który pozostaje kluczowy w średnim terminie. W przypadku wybicia górą, wzrosty mogą się bowiem rozszerzyć w kierunku ostatnich szczytów przy 4,33 zł. Niemniej jeżeli opór przy 4,20 zł będzie skutecznie ograniczał dalszy ruch w górę, niewykluczone jest pogłębienie korekty w kierunku 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Na FX raczej spokojnie. Dolar amerykański kontynuuje osłabienia, stanowiąc tym samym wsparcie dla notowań surowców. Lider partii republikańskiej McCarthy sprzeciwia się propozycji Trumpa, aby wartość czeku dla Amerykanów wyniosła 2000 USD. Kongres spróbuje przeforsować wypłatę 600 USD jako tymczasowego czeku i zajmie się procedowaniem zwiększenia całkowitej kwoty pomocy – donoszą źródła w Waszyngtonie. – komentują analitycy TMS.

Zobacz także: Kurs funta zyskuje, Johnson ma ogłosić porozumienie ws. Brexitu

Kurs franka pomiędzy wsparciem a oporem

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że notowania w ostatnich dniach respektują dwa poziomy. Opór stanowią okolice 4,1840 zł, gdzie znajduje się mierzenie 50% Fibonacciego, z kolei wsparcie wypada przy 4,1450 zł i jest potwierdzone przez współczynnik 23,6% Fibo. W krótkim terminie niewykluczona jest konsolidacja pomiędzy tymi dwoma poziomami.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here