Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,2066 zł w poniedziałek 9 listopada
Kurs franka szwajcarskiego

Miniony tydzień zakończył się bardzo dobrze dla naszej krajowej waluty. Z kolei po weekendzie możemy obserwować mieszane nastroje. Wczoraj nasza krajowa waluta dynamicznie umocniła się do franka, jednak straciła nieznacznie do funta i dolara. Z kolei we wtorek o poranku złotówka znajduje się pod kreską. Co dalej z PLN? W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN dociera do dolnego ograniczenia kanału

Po weekendzie na kursie franka do złotego obserwujemy dalsze spadki. Notowania bez większego problemu pokonały ważne wsparcie wynikające z wcześniejszych reakcji ceny przy 4,20 zł. Aktualnie notowania zmagają się z dolnym ograniczeniem kanału wzrostowego. Jeśli i ono zostanie wybite, wyprzedaż może przybrać na sile.

Conotoxia
Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Zobacz także: Euforia na rynku akcji, lek od Pfizera pokona koronawirusa?

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekką korektę wczorajszej euforii m.in. na wycenie PLN oraz EUR/USD. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4880 PLN za euro, 3,7933 PLN za dolara amerykańskiego, 4,1553 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9867 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,244% w przypadku obligacji 10-letnich komentuje Konrad Ryczko z BOŚ.

Kurs franka pogłębia spadki po wybiciu geometrii

Patrząc z kolei na interwał D1, widać że spadki na CHF/PLN przybrały na sile po wybiciu dolnego ograniczenia układu 1:1, co przemawia za kontynuacją przeceny. Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo jak kurs będzie się utrzymywać poniżej poziomu 4,2250 zł, należy oczekiwać dalszej wyprzedaży. Najbliższe wsparcie wypada przy 4,1140 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4868 zł we wtorek 10 listopada
Następny artykułRekordy w USA, ponad 4% wzrosty WIG20
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here