Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1562 zł we wtorek 16 lutegoPodczas dzisiejszej sesji możemy obserwować mieszane nastroje na parach walutowych z PLN. Polski złoty konsoliduje w ujęciu do głównych walut. Przed południem nasza krajowa waluta nieznacznie umacnia się do dolara, jednak traci w stosunku do franka, euro i funta. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN wciąż poniżej kanału

Kurs CHF/PLN próbuje odrabiać ostatnie straty. Niemniej patrząc na interwał tygodniowy, należy zauważyć, że kurs utrzymuje się poniżej dolnego ograniczenia kanału spadkowego przez co niewykluczone jest pogłębianie korekty spadkowej. Aby myśleć o zmianie sentymentu w średnim terminie, kurs musiałby wrócić powyżej strefy oporowjej przy 4,20 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Rano na głównych parach walutowych ze złotym obserwujemy korektę wczorajszych ruchów. W tym tygodniu pojawi się jeszcze sporo danych makro z Polski, jednak dziś kalendarz dla naszego kraju jest pusty, co oznacza duże uzależnienie od sytuacji na świecie. W centrum uwagi inwestorów mogą być dane w Europie, w tym zaplanowana na 11:00 publikacja rewizji PKB za IV kwartał 2020 r. w strefie euro – komentowała o poranku Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs funta do dolara GBP/USD w drodze po 1,40 USD

Kurs franka broni wsparcia

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że notowania po otwarciu luką spadkową, zdołały się odbić od wsparcia przy 4,1450 zł. Obrona tego poziomu może zwiastować więc kontynuację wzrostów.  Jako najbliższy opór należy traktować mierzeni 38,3%, gdzie rynek odbijał w ubiegłym tygodniu.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usd pln | gbp online | biomed lublin notowania spółki publiczne | notowania dolara | bml notowania |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here