Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1550 zł w piątek 8 styczniaPoczątek Nowego roku przyniósł odreagowanie na parach walutowych z polskim złotym. Nasza krajowa waluta umacnia się od kilku dni w ujęciu do franka, euro, funta i dolara. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN wraca poniżej 4,20 zł

Notowania CHF/PLN nie zagościły długo powyżej strefy oporowej przy 4,20 zł. Początek Nowego Roku przyniósł wyraźne cofnięcie przez co aktualnie cena testuje dolne ograniczenie szerokiego kanału wzrostowego. Jeżeli dojdzie do jego wybicia, przecena może przybrać na sile. W przypadku takiego scenariusza, kolejne ważne wsparcie znajduje się dopiero przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Po końcoworocznej korekcie spadkowej wartości złotego, rodzima waluta nadal ma przestrzeń do ruchu w górę. Nastroje na globalnych rynkach pozostają optymistyczne i nie zaburzyły tego nawet głośne zamieszki w amerykańskim Kapitolu. Oprócz ogólnego nastawienia risk-on, dzisiaj rano zwyżkom wartości PLN sprzyjają także bardziej lokalne uwarunkowania, w tym lepsze od oczekiwań dane z Niemiec – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Zobacz także: Złoto będzie kontynuowało wzrosty po korekcie?

Kurs franka kontynuuje spadki

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że notowania od początku roku poruszają się w kierunku południowym. Wczoraj zostało osiągnięte wsparcie przy 4,1450 zł, jednak dzisiejsza sesja ponownie zaczyna się do spadków, przez co istnieje ryzyko wybicia dołem. W przypadku takiego scenariusza, niewykluczony jest ruch w kierunku ostatnich minimów przy 4,0850 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here