Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1523 zł w poniedziałek 15 lutegoW poniedziałek przed południem możemy obserwować mieszane nastroje na parach walutowych z polskim złotym. Nasza krajowa waluta umacnia się do euro i dolara, jednak traci wobec funta, z kolei względem franka nie widać większych zmian. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka poniżej kanału wzrostowego

Patrząc technicznie na wykres CHF/PLN na interwale W1, notowania zakończyły ostatni tydzień poniżej dolnego ograniczenia kanału spadkowego, przez co istnieje ryzyko pogłębienia korekty spadkowej.

Jeżeli obecne nastroje nie ulegną zmianie, w średnim terminie możliwy jest ruch w kierunku wsparcia przy 4,0530 zł. Wydaje się, że dopiero powrót ceny powyżej strefy oporowej przy 4,20 zł mogłoby zmienić sentyment na tej parze walutowej na wzrostowy.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Początek nowego tygodnia na rynkach walutowych wygląda obiecująco dla polskiego złotego. Notowania rodzimej waluty mają szansę na odbicie w górę po poprzednim, spadkowym tygodniu. Gotowość do powrotu do zwyżek widać na wykresie BOSSAPLN, który rozpoczął dzisiejszą sesję od delikatnej zwyżki i obecnie znów przekracza poziom 88,80 pkt.– komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara EUR/USD rozpoczyna tydzień od wzrostów, notowania powyżej 1,2130 USD

Kurs franka bez większych zmian na początku tygodnia

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że notowania utrzymują się dziś w rejonach poziomu odniesienia. W krótkim terminie kluczowym wsparciem jest strefa przy 4,1450 zł. Jeżeli dojdzie do jej wybicia, spadki mogą się pogłębić nawet w kierunku ostatnich minimów przy 4,0850 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here