Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1519 zł w środę 18 listopada
Kurs franka szwajcarskiego

W środę o poranku obserwujemy niewielkie straty polskiego złotego względem głównych walut. Złotówka osłabia się do euro, dolara, franka i funta. Co dalej z PLN? W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN odbija od linii trendu

Patrząc na kurs franka do złotego, ostatnie dwa tygodnie przyniosły silne spadki. Niemniej po weekendzie obserwujemy wyhamowanie przeceny. Patrząc na interwał W1, notowania odbijają od dolnego ograniczenia długoterminowego kanału wzrostowego, który aktualnie stanowi kluczowe wsparcie. Dopiero w momencie jego pokonania, spadki mogą się pogłębić w kierunku strefy popytowej przy 4,5030 zł. Kluczowym oporem pozostaje z kolei strefa przy 4,20 zł. 

TMS
Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Środowy, poranny handel na rynku FX przynosi podtrzymanie lekkiej zwyżki eurodolara oraz brak istotniejszych ruchów na PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4873 PLN za euro, 3,7801 PLN wobec dolara, 4,1497 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0125 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,192% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Niezdecydowanie na rynku akcji i hossa na rynku Bitcoina

Kurs franka na plusie w środę

Przechodząc z kolei na niższy przedział czasowy – dzienny, widać że kupujący pojawili się na wysokości górnego ograniczenia strefy wsparcia, wynikającej z wcześniejszych reakcji cenowych (4,1140 zł). Wczorajsza świeca zakończyła się solidnym białym korpusem, a dziś ruch w górę może być kontynuowany. Jeżeli doszłoby do większego odreagowania, kluczowym oporem pozostają okolice 4,2270 zł. 

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here