Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1640 zł w środę 7 października
Kurs franka szwajcarskiego

W tym tygodniu możemy obserwować nieco mniejsze ruchy na głównych parach z polskim złotym. Niemniej w skali tygodnia nasza krajowa waluta umacnia się nieznacznie euro, dolara, funta i franka. Z kolei dziś o poranku widać mieszane nastroje i nieznaczne straty złotego. W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN z pogłębia korektę

W ubiegłym tygodniu na CHF/PLN na interwale W1 doszło do przejęcia inicjatywy przez sprzedających. Ostatnia świeca tygodniowa zakończyła się wyraźnym górnym cieniem z czarnym korpusem, co sugeruje kontynuację spadków. Niemniej ostatnie dni przebiegają spokojnie, a kurs bardzo powoli schodzi na niższe poziomy.

Spoglądając na interwał W1, kurs franka szwajcarskiego wrócił poniżej ważnego oporu przy 4,20 zł. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, dopóki notowania będą się utrzymywać pod nim, istnieje szansa na głębszą korektę. Najbliższe wsparcie wynika z linii poprowadzonej po ostatnich dołkach. Z kolei w dłuższym terminie kluczowa jest horyzontalna strefa przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Czwartkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi istotniejszych ruchów na eurodolarze. Widoczne jest ograniczenie risk-off zainicjowanego po zerwaniu rozmów przez Trumpa. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4775 PLN za euro, 3,8055 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1489 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9206 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,333% w przypadku obligacji 10-letnich- komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ. 

Zobacz także: Kurs euro przed publikacją protokołu z ostatniego posiedzenia EBC

Kurs franka próbuje wybić wsparcie przy współczynniku 50% 

Schodząc kolei na interwał D1, notowania CHF/PLN ponownie atakują lokalne wsparcie wynikające z mierzenia 50% ostatniej fali wzrostowej. Cena coraz mocniej napiera na to wsparcie, dlatego też ryzyko wybicia dołem rośnie. Jego pokonanie powinno doprowadzić do przyspieszenia spadków. Kolejnym kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,1140 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here