Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1503 zł w poniedziałek 21 grudniaPo weekendzie możemy obserwować odwrót od polskiego złotego. Nasza krajowa waluta wyraźnie osłabia się w ujęciu do euro, dolara, funta i franka. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN wraca do wzrostów

Patrząc technicznie na notowania CHF/PLN, doszło do powrotu do środka kanału wzrostowego. Pomimo, że w ostatnim czasie wszystko wskazywało na pogłębienie przeceny, tak kupujący zdołali powstrzymać spadki. Potwierdzeniem kierunku wzrostowego będzie wybicie się powyżej oporu przy 4,21 zł, wtedy też droga w kierunku ostatnich szczytów zostanie otwarta.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Powrót do nastawienia risk-off powoduje odwrót inwestorów od walut uznawanych za bardziej ryzykowne, w tym od polskiego złotego, oraz ucieczkę w kierunku tzw. bezpiecznych przystani. O nastrojach inwestorów decyduje nie optymizm powiązany z wprowadzeniem szczepionki na rynek, lecz pesymizm związany z rosnącą liczbą zakażeń  – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Zobacz także: Dolar pod presją sprzedających, EURUSD wybija górą

Kurs franka wybija powyżej oporu

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że notowania wybiły się z lokalnej  konsolidacji. Po pokonaniu strefy oporu przy 4,1450 zł droga do dalszej zwyżki została otwarta. Aktualnie najbliższa zapora podażowa znajduje się przy współczynniku 50% Fibonacciego, wyznaczonego na ostatniej fali spadkowej – okolice poziomu 4,2150 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here