Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1501 zł w środę 23 grudniaPodczas środowej sesji możemy obserwować niższą zmienność i mieszane nastroje na parach walutowych z polskim złotym. Złotówka umacnia się przed południem względem franka i dolara, jednak traci do euro i funta. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN ma problem z powrotem do kanału wzrostowego

Podczas dzisiejszej sesji nie widać większych ruchów na parze CHF/PLN, przez co sytuacja techniczna na interwale W1 nie uległa zmianie. Notowania znajdują się tuż poniżej dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, przez co scenariusz korekcyjny w kierunku 4,0530 zł wciąż wydaje się możliwy.

Aby myśleć o większych wzrostach kurs franka do złotego musi w pierwszej kolejności wrócić trwale do kanału wzrostowego, a następnie wybić w górę opór przy 4,21 zł, który pozostaje kluczową zaporą podażową.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – W trakcie dzisiejszej sesji poznamy stopę bezrobocia za listopad (oczek. 6,2%). Globalny kalendarz zawiera m.in. zamówienia na dobra trwałe z USA (14:30) czy wnioski o zasiłek dla bezrobotnych. Z rynkowego punktu widzenia PLN nieznacznie osłabia się jednak zarówno aktywność rynku jak i dynamika ruchu są mocno ograniczone – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs EUR/USD pozostaje w trendzie wzrostowym, wsparcie przy 1,2160 USD powstrzymuje spadki

Kurs franka testuje poziom 4,1450 zł od góry

Spoglądając z kolei na interwał D1, w ostatnich dniach doszło do wybicia powyżej oporu przy 4,1450 zł, a dziś testowany jest on od góry. Jeżeli kupujący zdołają utrzymać cenę powyżej, ruch w kierunku oporu przy współczynniku 50% Fibonacciego jest możliwy. W przeciwnym razie, mogą nas czekać spadki w kierunku ostatnich minimów przy 4,0830 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here