Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1495 zł w środę 10 lutego
Kurs franka umacnia się do złotego, CHF/PLN na plusie

Podczas dzisiejszej sesji możemy obserwować słabość polskiego złotego w ujęciu do głównych walut. Dolar, euro, funt i frank znajdują się na plusie w ujęciu do złotówki. Największy ruch obserwujemy na GBP/PLN, gdzie wzrosty wynoszą 0,6%. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN próbuje odrabiać straty

W ostatniej analizie wskazywaliśmy, że kurs CHF/PLN odbił się od linii trendu, która dotąd stanowiła kluczowe wsparcie, co wskazuje na kontynuację spadków. Wczoraj PLN umocnił się do CHF, przez co wydaje się, że ruch w kierunku 4,0530 zł jest scenariuszem bazowym. W tym miejscu znajduje się kluczowa horyzontalna strefa popytowa, gdzie ponownie mogą pojawić się kupujący. W przeciwnym razie, wybicie tego poziomu może prowadzić do głębszych spadków w średnim terminie.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Popołudnie na rynku złotego mija pod znakiem lekkiego osłabienia. Rynkową historią „dnia” jest odczyt inflacji z USA, gdzie część obserwatorów spodziewała się wyraźnego podbicia wskaźnika tymczasem odczyt 1,4% r/r wypadł poniżej szacunków. Lokalnie EUR/PLN podbija nieco do 4,48 PLN, podczas gdy eurodolar stabilizuje się – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs euro do dolara EUR/USD powrócił do trendu wzrostowego?

Kurs franka na plusie w środę

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że notowania odrabiają ostatnie straty. Niemniej tendencja w ostatnim czasie pozostaje spadkowa, przez co niewykluczone jest pogłębienie przeceny. Wydaje się, że dopóki notowania utrzymują się poniżej 4,1850 zł, to sprzedający mają przewagę na wykresie.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania biomed | kurs kryptowalut | dolar prognozy | bitcoin prognozy | cd projekt akcje |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here