Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1482 zł w czwartek 4 lutegoPierwsze dwa dni nowego tygodnia handlowego przyniosły umocnienie polskiego złotego, jednak wczoraj doszło do odreagowania, a dziś również znajduje się on nieznacznie pod kreską. Czy to tylko chwilowa korekta? Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Finax

Kurs franka CHF/PLN z perspektywą spadkową?

Patrząc na interwał tygodniu, sytuacja techniczna na CHF/PLN nie wygląda najlepiej dal rynkowych byków. W ostatnim czasie doszło do cofnięcia poniżej ważnego oporu przy 4,20 zł. Dodatkowo możemy obserwować wybicie poniżej dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, co przemawia za pogłębieniem korekty. Kluczowe wsparcie znajduje się przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi kolejne testy zakresu 1,20 na eurodolarze oraz podtrzymanie mocniejszego PLN wobec euro. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4860 PLN za euro, 3,7335 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1476 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0786 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,198% w przypadku obligacji 10-letnich.– komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Kurs funta (GBP/USD) po 1,3600 przed decyzja BoE

Kurs franka reaguje na wysokości wsparcia

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że notowania wyhamowały spadki w rejonach wsparcia przy 4,1450 zł. Niemniej sentyment pozostaje spadkowy, a wybicie strefy zaznaczonej na zielono, może doprowadzić do przyspieszenia przeceny w kierunku ostatnich minimów.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji lotos | dow jones industrial | dow jones | prognoza dolara | akcje pgnig cena aktualna |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here