Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1455 zł we wtorek 17 listopada
Kurs franka szwajcarskiego

We wtorkowy poranek obserwujemy gorsze nastroje na parach walutowych z polskim złotym. Nasza krajowa waluta osłabia się do franka szwajcarskiego, euro, dolara i funta. Co dalej z PLN? W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN na wysokości linii trendu

Patrząc na kurs franka do złotego, od dwóch tygodni możemy obserwować wyraźne spadki. Ostatnia świeca W1 zakończyła się bez większego cienia, co może sugerować dalszą przecenę. Niemniej należy zauważyć, że notowania próbują odbijać od dolnego ograniczenia długoterminowego kanału wzrostowego, który aktualnie stanowi kluczowe wsparcie. Jeżeli doszłoby do jego pokonania, spadki mogą się pogłębić w kierunku strefy popytowej przy 4,5030 zł. Kluczowym oporem pozostaje z kolei strefa przy 4,20 zł. 

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Poniedziałkowy handel nie przynosi większych zmian w wycenie złotego. Informacje nt. szczepionki od koncernu Moderna nie zdołały znacząco zmienić układu sił na rynkach. Wall Street w tym momencie próbuje nieco korygować ranne zwyżki widoczne na rynku kontraktów futures, a dolar nieco odbijać po wcześniejszej słabości. Efekt to dzienna świeca doji na USDPLN z podkreśleniem znaczenia wsparć w rejonie 3,75-3,76. Na EURPLN uwagę zwraca odbicie z rejonu 4,46 i rysująca się dywergencja na oscylatorze RSI9. – komentował wczoraj po południu Marek Rogalski z DM BOŚ.

Zobacz także: Czy wzrosty na rynku akcji zostaną utrzymane?

Kurs franka odrabia wczorajsze straty

Patrząc z kolei na niższy przedział czasowy – dzienny, wczorajsza przecena wyhamowała przy górnym ograniczeniu strefy wsparcia, wynikającej z wcześniejszych reakcji cenowych (4,1140 zł). Dziś o poranku widać silne odbicie, niemniej sentyment w średnim terminie pozostaje spadkowy, dlatego możliwy jest ponowny test obszaru zaznaczonego kolorem zielonym. Jeżeli doszłoby jednak do większego odreagowania, kluczowym oporem pozostają okolice 4,2270 zł. 

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4880 zł we wtorek 17 listopada
Następny artykułPozytywne nastroje na rynku akcji w poniedziałek
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here