Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,0911 zł w środę 2 grudniaPo poniedziałkowej przecenie, polski złoty także we wtorek traci w ujęciu  z dolarem, euro i frankiem. Nasza krajowa waluta zyskuje jedynie względem funta. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN pogłębia spadki

Podczas poniedziałkowej sesji mogliśmy obserwować słabość polskiego złotego, co przełożyło się między innymi na wzrosty kursu franka szwajcarskiego. Notowania CHF/PLN wróciły do środka długoterminowego kanału wzrostowego, co może zapowiadać dalszą zwyżkę. Niemniej aby mówić o silniejszych wzrostach, musiałoby dojścia do pokonania oporu przy 4,20 zł, który pozostaje kluczową zaporą podażową w krótkim terminie.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Po południu dolar wymazał zdecydowaną część wcześniejszego umocnienia. Dobrze to widać po EURUSD, gdzie popyt zdołał wyciągnąć notowania ponad 1,22, co zredukowało tym samym ryzyko głębszej korekty, jaka mogłaby mieć miejsce przy trwalszym wybiciu wsparcia przy 1,2176 – komentuje Marek Rogalski z DM BOŚ.

Zobacz także: Panika na rynku akcji, dalsze wzrosty zagrożone?

Kurs franka wybija z konsolidacji

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że pomimo wczorajszych silnych wzrostów, zdecydowana część ruchu została wymazana. Notowania cofnęły poniżej mierzenia 2,36%, które jest ponownie testowane o poranku. Jeżeli dojdzie do jego pokonania, droga w kierunku wczorajszych maksimów zostanie otwarta.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here