Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1443 zł w piątek 27 listopada
Kurs franka szwajcarskiego

Pod koniec tygodnia, polski złoty traci względem głównych walut. Złotówka osłabia się do euro, dolara, franka i funta. Być może zmienność nie jest duża, jednak nasza krajowa waluta nie radzi sobie najlepiej. Co dalej z PLN? W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN próbuje wrócić powyżej linii trendu

W ostatnich tak tygodniach mogliśmy obserwować wyraźne spadki na kursie franka do złotego, niemniej w ostatnich dniach widać wyhamowanie przeceny. Patrząc na W1,  istnieje szansa na utworzenie się białego korpusu i pozytywne zamknięcie tygodnia. Należy jednak zauważyć iż notowania znajduje się na wysokości dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, które pozostaje kluczowe. Jeżeli zostanie ono wybronione, możliwy będzie ruch w kierunku oporu przy 4,20 zł. W przeciwnym razie, droga do dalszej przeceny w kierunku 4,0530 zł zostanie otwarta. 

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Piątkowy, poranny handel na rynku FX nie przynosi większych wydarzeń. Eurodolar pozostaje przy 1,1934 USD podczas gdy PLN konsoliduje nad 4,45 EUR/PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4726 PLN za euro, 3,7517 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1402 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,014 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,215% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Załamanie na rynku Bitcoina, koniec rajdu na krytpowalutach?

Kurs franka na plusie w piątek

Przechodząc z kolei na niższy przedział czasowy – dzienny, widać że kupujący pojawili się na wysokości górnego ograniczenia strefy wsparcia, wynikającej z wcześniejszych reakcji cenowych  przy 4,1140 zł. Wczorajsza świeca zakończyła się solidnym białym korpusem, a dziś o poranku ruch w górę jest kontynuowany. Jeżeli doszłoby do większego odreagowania, kluczowym oporem pozostają okolice 4,2270 zł, wcześniej należy też zwrócić uwagę na strefą przy 4,1660 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułLive Trading w ramach webinaru – dziś o godz. 14:00
Następny artykułCI Games publikuje wyniki za trzeci kwartał
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here