Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1433 zł w poniedziałek 16 listopada
Kurs franka szwajcarskiego

W poniedziałkowy poranek obserwujemy mieszane nastroje na parach walutowych z polskim złotym. Nasza krajowa waluta nieznacznie osłabia się do franka szwajcarskiego. Co dalej z PLN? W dzisiejszej analizie przyjrzymy się wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN testuje linię trendu

Od dwóch tygodni na kursie franka do złotego możemy obserwować wyraźne spadki. Ostatnia świeca W1 zakończyła się bez większego cienia, co może sugerować dalszą przecenę. Niemniej należy zauważyć, że notowania dotarły do dolnego ograniczenia długoterminowego kanału wzrostowego, który może stanowić wsparcie. Jeżeli jednak dojdzie do jego pokonania, spadki mogą się pogłębić w kierunku strefy popytowej przy 4,5030 zł.  Kluczowym oporem pozostaje z kolei strefa przy 4,20 zł. 

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Na wyższe wyceny polskiego złotego, jak również wielu innych walut EM, wpłynęło pojawienie się na nowo nastawienia risk-on wśród globalnych inwestorów po komunikacie dotyczącym dużej skuteczności szczepionki Pfizera na Covid-19. Jednak ten entuzjazm powoli opada, co prawdopodobnie będzie przekładać się na wycenę PLN w kolejnych dniach i tygodniach – komentuje Dorota Sierakowska z DM BOŚ.

Kurs franka z szansa na dalsze spadki?

Patrząc z kolei na niższy przedział czasowy – dzienny, przecena wyhamował na wysokości dołków z 12 października. Jeżeli poziom 4,1360 zł zostanie wybity (a z każdym testem ryzyko wybicia wzrasta), notowania powinny szybko przetestować wsparcie przy 4,1140 zł. Kolejna bariera wynika już z interwału W1 i znajduje się przy 4,0530 zł. W przypadku gdyby jednak to kupujący przejęli inicjatywę, kluczowym oporem pozostają okolice 4,2270 zł. 

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here