Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1144 zł w piątek 4 września
Kurs franka szwajcarskiego

Podczas czwartkowej sesji możemy obserwować słabość polskiego złotego. Dziś o poranku PLN traci do głównych walut, a większe emocje jeszcze przed nami. Dziś pretekstem do sporych ruchów na rynku forex będzie decyzja EBC ws. stóp procentowych, którą poznamy o godzinie 13:45. Ponadto o 14:30 rozpocznie się konferencja prasowa prezes Christine Lagarde. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN z perspektywą dalszych wzrostów

Sytuacja techniczna na CHF/PLN na interwale tygodniowym nie uległa większej zmianie od czasu ostatniej analizy. Patrząc na interwał W1, kurs odbił się w ostatnim czasie od ważnego wsparcia przy 4,0530 zł, przez co w długim terminie bardziej prawdopodobnym scenariuszem wydają się dalsze wzrosty.

Jeśli sentyment wzrostowy zostanie utrzymany, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku poziomu 4,1850 zł. Z kolei aby myśleć o spadkach notowania musiałyby zejść poniżej strefy wsparcia przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Czwartkowy, poranny handel na rynku FX przynosi mocniejszego eurodolara oraz brak większych zmian na wycenie PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4446 PLN za euro, 3,7692 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1242 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8855 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,375% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: EUR/USD z sygnałem popytowym przed decyzją EBC

Kurs franka wybija opór przy 4,1140 zł

Patrząc z kolei na interwał D1, można zauważyć, że po strefa przy 4,0530 zł okazała się kluczowym wsparciem. Pomimo wielu prób wybicia dołem,miejsce to nie zostało pokonane. Wybity został natomiast kluczowy opór przy 4,1135 zł, co może prowadzić do silniejszych wzrostów.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here