Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1413 zł w środę 3 lutegoPodczas wczorajszej sesji mogliśmy obserwować wyraźne umocnienie polskiego złotego w ujęciu do głównych walut. Dolar, euro, funt i frank znalazły się na sporym minusie. Czyżby wreszcie nasza krajowa waluta odzyskała siły. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Finax

Kurs franka CHF/PLN wybija z kanału wzrostowego

Patrząc technicznie na wykres CHF/PLN na interwale W1, możemy zauważyć że kurs franka do złotego zakończył ubiegły tydzień poniżej oporu przy 4,20 zł, a w ostatnich dniach przecena jest kontynuowana. Jeżeli obecny tydzień zakończy się na aktualnym poziomie, bądź niżej – będziemy mogli mówić o wybiciu z długoterminowego kanału wzrostowego. W przypadku realizacji takiego scenariusza, droga w kierunku wsparcia przy 4,0530 zł zostanie otwarta.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

 – Poranny, środowy handel na rynku FX przynosi test 1,20 USD na eurodolarze oraz wyraźnie mocniejszego PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,4770 PLN za euro, 3,7211 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1441 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,0823 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,168% w przypadku obligacji 10-letnich.– komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Indeksy giełdowe wracają do wzrostów, czas na kolejne maksima w USA

Kurs franka pogłębia spadki

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że po wybiciu z lokalnej konsolidacji, ruch w dół przybiera na sile. Wsparcie przy 4,1850 zł zostało pokonane, a aktualnie testowana jest strefa wsparcia przy 4,1450 zł. Jeżeli i ona zostanie zanegowana, droga w kierunku ostatnich minimów przy 4,0850 zł zostanie otwarta.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: 1 btc | lotos akcje cena | co to jest blik | biomed kurs akcji | notowanie kryptowalut |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAsbis [ASB], Creepy Jar [CRJ] – Gorące spółki dnia
Następny artykułKurs euro do złotego (EUR/PLN) po 4,4750 zł w środę 3 lutego
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here