Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,1405 zł we wtorek 8 grudniaWe wtorek o poranku nie widać większej zmienności na parach z polskim złotym. Główne pary walutowe znajdują się dokładnie na wysokości poziomu zamknięcia wczorajszej sesji. Co dalej z PLN? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN na niewielkim plusie

Pomimo, że kurs CHF/PLN wybił się dołem z szerokiego kanału wzrostowego, tak nie widać zapędów do większej przeceny, notowania znajdują się w lokalnej konsolidacji. Niemniej dopóki nie dojdzie do powrotu do wewnątrz wspomnianego kanału, spadki mogą się pogłębić w kierunku strefy wsparcia przy 4,0530 zł. Kluczowym oporem w średnim terminie pozostaje z kolei strefa przy 4,20 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Wtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi stabilnego PLN oraz sygnał o wyhamowaniu wzrostu na eurodolarze. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4700 PLN za euro, 3,6891 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1396 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9280 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,357% w przypadku obligacji 10-letnich. – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Zawirowania na kursie funta, GBP/USD odbija od kluczowej strefy oporu przy 1,35

Kurs franka napiera na opór

Spoglądając z kolei na interwał D1 można zauważyć, że notowania ponownie napierają na opór przy 4,1140 zł. W przypadku jego pokonania, ruch w górę może przybrać na sile. Wsparcie znajduje się z kolei na wysokości ostatnich dołków, czyli w rejonach 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here