Kurs franka do złotego (CHF/PLN) po 4,14 zł w środę 16 września
Kurs franka szwajcarskiego

W poniedziałek i wtorek mogliśmy obserwować nieznaczną słabość polskiej waluty wobec franka szwajcarskiego. Niekorzystny sentyment utrzymuje się także w środę w godzinach porannych, choć zmienność jest niska. Złoty jest notowany jest nieznacznie pod kreską w ujęciu do franka, funta, euro i dolara. Największy ruch obserwujemy na parze GBP/PLN, gdzie funt zyskuje 0,15 % do złotego. W dzisiejszej analizie przyjrzymy się jednak wykresowi CHF/PLN. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka CHF/PLN z szansą na dalszą zwyżkę?

Sytuacja techniczna na CHF/PLN na interwale tygodniowym nie zmieniła się od czasu ostatniej analizy. Spoglądając na interwał W1, ostatnie dwie świece zamknęły się popytowo, co przemawia za dalszą wędrówką na wyższe poziomy. Strefa wsparcia przy 4,0530 zł, pozostaje kluczowa, tak długo jak notowania znajdują się powyżej, obowiązuje trend wzrostowy.

Jeżeli obecny sentyment zostanie utrzymany, niewykluczony jest nawet ruch w kierunku poziomu 4,1850 zł. Natomiast aby myśleć o spadkach, notowania musiałyby zejść poniżej wspomnianej strefy wsparcia przy 4,0530 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

– Poranny, środowy handel na rynku FX nie przynosi bardziej zdecydowanych ruchów przed wieczornym FED. Eurodolar oscyluje blisko 1,1850 USD podczas gdy PLN konsoliduje w okolicach 4,45 EUR/PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4524 PLN za euro, 3,7577 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1192 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8442 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,361% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Zobacz także: Rynki czekają na decyzję Fed, co z kursem dolara?

Kurs franka próbuje utrzymać się powyżej 4,1140 zł

Patrząc z kolei na interwał D1, można zauważyć, że po strefa przy 4,0530 zł pozostaje kluczowym wsparciem. Pomimo wielu prób wybicia dołem,miejsce to nie zostało pokonane w ubiegłym tygodniu. Wybity został natomiast kluczowy opór przy 4,1135 zł, co może prowadzić do kontynuacji wzrostów.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here